FAQ - Panele Winylowe

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące paneli winylowych.

Czy oferujecie próbki paneli winylowych?

Tak, oferujemy do 5 sztuk próbek. Są one bezpłatne i dostarczamy je również bezpłatnie na terenie kraju. Zazwyczaj zamówienie na próbki jest realizowane w dwa dni robocze i powinny być dostarczone w przeciągu kilku dni. Rozmiar próbki wynosi około 10 cm x 15 cm.

Jak mogę zamówić próbki paneli winylowych?

Bezpłatne próbki można zamawiać na www.e-remex.pl 24/7, telefonicznie kontaktując się z nami pod numerem 32/216 48 16 oraz można odebrać próbki osobiście w siedzibie naszej firmy: ul. Torowa 27, 43-150 Bieruń Stary na Śląsku. Nasze godziny urzędowania to poniedziałek- piątek 8:00 - 16:00.

Czy są wasze panele winylowe SPC są wytrzymałe na ogrzewanie podłogowe?

Nasze panele winylowe SPC można kłaść na ogrzewanie podłogowe.Bardzo dobrze przewodzą ciepło, opór cieplny 0,033 1m2*K/W. Nie należy przekraczać temperatury 27 stopni Celsjusza.

Czy jak mam tylko wylewke betonowa mogę położyć panele winylowe bezpośrednio na nią czy muszę dawać jakiś podkład?

Panele winylowe z naszej oferty mają zintegrowany podkład dzięki i nie zaleca się dodatkowego montażu podkładu.Tym samym odpadają dodatkowe koszty. Dla paneli z podkładem korkowym można opcjonalnie wyłożyć folię paroizolacyjną jeśli panele będą montowane na betonie.

Czy można panele winylowe SPC położyć na panele stare?

Nasze panele winylowe można kłaść na inne podłogi, które są zamocowane na stale do podłoża (klejone, przybite, nitowane). Podłoga ta musi być równa i sucha. Niedozwolone jest montowanie na inne panele, oraz dywan. W razie dodatkowych pytań służymy pomocą.

Jaka jest wytrzymałość powierzchni waszych paneli winylowych na ścieranie w porównaniu do klasycznych paneli i klasyfikacji ac4, ac5 itd.?

Grubość warstwy ścieralnej paneli 0,5mm, grubość całkowita 5mm, klasyfikacja wg Normy EN 649- klasa 32. Możemy przesłać kartę techniczną.

Czy na ścianę też można położyć wasze panele winylowe?

Niestety nie zezwalamy na instalacje naszych paneli na ścianach lub suficie głównie ze względu na zintegrowany podkład, który nie był testowany pod kątem integracji z panelem w innym niż podłoga zastosowaniu. Montaż na ścianie lub suficie wiąże się z utratą gwarancji.

Jakby to bylo z panelami winylowymi w przypadku chęci położenia ich w pokojach gdzie jest deska sosnowa?

Deska nie jest idealnie równa. Panele winylowe można układać na istniejącej podłodze drewnianej na stale przytwierdzonej do podłoża. Deska musi być w dobrym stanie, sucha i wypoziomowana. Wszelkie nierówności należy naprawić przed instalacją paneli winylowych. Można je kłaść bezpośrednio na deski. Na więcej pytań chętnie odpowiemy, kontakt 32/216 48 16.

Czy tymi panelami można przykryć lastrikowe schody?

Jak najbardziej, panele winylowe można kłaść na schodach. Specjalne listwy schodowe będą niezbędne aby wykończyć brzegi schodów.

Czy na kafle podłogowe również się nadają?

Tak, nasze panele winylowe można kłaść bezpośrednio na kafle, które są przyklejone do podłoża w każdym wnętrzu, włączając kuchnię oraz łazienkę. Istniejąca kafla musi być w dobrym stanie, sucha i równa. Wszelkie nierówności należy naprawić i zaszpachlować przed instalacją paneli winylowych. Panele winylowe SPC można kłaść kłaść bezpośrednio na kafle o fudze do 10mm, Na więcej pytań chętnie odpowiemy, kontakt 32/216 48 16.

Czy w panelach winylowych trzeba robić dylatacje miedzy pokojem a korytarzem?

Czy można kłaść ciągłości bez dylatacje . Należy umieścić listwę dylatacyjną w pomieszczeniach większych niż 10x10 m. Można kłaść bez listwy między pokojami i korytarzem.

A zapach takich paneli?

Nasze panele są bezzapachowe i przeszły wszystkie niezbędne testy bezpieczeństwa.

Czy schody też można nie nimi obłożyć, dodam że już okafelkowane?

Tak, pozwalamy na instalację na kafelkach z fuga do 1 cm szerokości. Na schody należy użyć profile. Na naszej stronie można zamówić bezpłatne próbki.

A jak się ma podłoga winylowa z tych paneli gdy w domu są psy?

Nasze panele są bardzo odporne na zadrapania i uderzenia, dzięki dodatkowej diamentowej warstwie ochronnej.

A czym je nabłyszczyć bo matowe nie fajnie wyglądają?

Nie wolno nabłyszczać podłóg winylowych woskiem lub innymi nabłyszczającymi preparatami. Może to doprowadzić to do zniszczenia oryginalnej powłoki i obniżyć walory estetyczne, bowiem podłoga będzie miała smugi i przetarcia tam gdzie wosk się wyciera.

DMCA.com Protection Status