FAQ - Panele Winylowe

FAQ - Panele Winylowe

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące paneli winylowych.

Czy oferujecie próbki paneli winylowych?

Tak, oferujemy do 5 sztuk próbek. Są one bezpłatne i dostarczamy je również całkowicie za darmo na terenie kraju. Zazwyczaj zamówienie na próbki jest realizowane w dwa dni robocze i powinny być dostarczone w przeciągu kilku dni. Rozmiar próbki wynosi około 10 cm x 15 cm.

Jak mogę zamówić próbki paneli winylowych?

Bezpłatne próbki można zamawiać na www.bestlaminate.pl 24/7, telefonicznie kontaktując się z nami pod numerem 32 216 48 16 oraz można odebrać próbki osobiście w siedzibie naszej firmy: ul. Międzyrzecka 10, 43-225 Wola na Śląsku. Nasze godziny urzędowania to poniedziałek- piątek 8:00 - 16:00.

Czy Wasze panele winylowe SPC są wytrzymałe na ogrzewanie podłogowe?

Nasze panele winylowe SPC można kłaść na ogrzewanie podłogowe wodne. Bardzo dobrze przewodzą ciepło, opór cieplny 0,033 1m2*K/W. Nie należy przekraczać temperatury 27C.

Czy jak mam tylko wylewkę betonową, to mogę położyć panele winylowe bezpośrednio na nią, czy muszę dawać jakiś podkład?

Panele winylowe z naszej oferty mają zintegrowany podkład z panelem, dlatego  zabronione jest stosowanie dodatkowego podkładu. Tym samym odpadają dodatkowe koszty. W przypadku montażu paneli na podłożu betonowym, konieczne jest wyłożenie folii paroizolacyjnej.

Czy panele winylowe SPC można położyć na panele stare?

Nasze panele winylowe można kłaść na inne podłogi, które są zamocowane na stale do podłoża (klejone, przybite, nitowane). Podłoga ta musi być równa i sucha. Niedozwolone jest montowanie na inne panele, oraz dywan. W razie dodatkowych pytań służymy pomocą.

Jaka jest wytrzymałość powierzchni waszych paneli winylowych na ścieranie w porównaniu do klasycznych paneli i klasyfikacji AC4, AC5 itd.?

To zależy od kolekcji. Przykładowo, kolekcja paneli Livanti charakteryzuje się następującymi parametrami: grubość warstwy ścieralnej paneli 0,5mm, grubość całkowita 5mm, klasyfikacja wg Normy EN 649- klasa 32. Możemy przesłać kartę techniczną.

Czy na ścianę też można położyć Wasze panele winylowe?

Niestety nie zezwalamy na instalacje naszych paneli na ścianach lub suficie głównie ze względu na zintegrowany podkład, który nie był testowany pod kątem integracji z panelem w innym niż podłoga zastosowaniu. Montaż na ścianie lub suficie wiąże się z utratą gwarancji.

Jakby to było z panelami winylowymi w przypadku chęci położenia ich w pokojach gdzie jest deska sosnowa?

Deska nie jest idealnie równa. Panele winylowe można układać na istniejącej podłodze drewnianej na stale przytwierdzonej do podłoża. Deska musi być w dobrym stanie, sucha i wypoziomowana. Wszelkie nierówności należy naprawić przed instalacją paneli winylowych. Można je kłaść bezpośrednio na deski. Na więcej pytań chętnie odpowiemy, kontakt 32 216 48 16.

Czy tymi panelami można przykryć schody lastryko?

Jak najbardziej, panele winylowe można kłaść na schodach, ważne jest ich przyklejenie. Specjalne listwy schodowe będą niezbędne aby wykończyć brzegi schodów.

Czy na kafle podłogowe również się nadają?

Tak, nasze panele winylowe można kłaść bezpośrednio na kafle, które są przyklejone do podłoża w każdym wnętrzu, włączając kuchnię oraz łazienkę. Istniejąca kafla musi być w dobrym stanie, sucha i równa. Wszelkie nierówności i fugi należy naprawić i zaszpachlować przed instalacją paneli winylowych. Na więcej pytań chętnie odpowiemy, kontakt 32 216 48 16.

Czy w panelach winylowych trzeba robić dylatacje między pokojem, a korytarzem?

Konieczne jest zastosowanie dylatacji obwodowej oraz progowej minimum 8 mm. Należy również umieścić dodatkową listwę dylatacyjną w pomieszczeniach większych niż 10x10 m. 

Jaki jest zapach oferowanych paneli?

Nasze panele są bezzapachowe i przeszły wszystkie niezbędne testy bezpieczeństwa.
 

Czy schody też można nimi obłożyć, dodam że już okafelkowane?

Tak, pozwalamy na instalację na kafelkach. Fugi oraz występujące ubytki należy wyrównać i wypełnić przed montażem paneli. Na schody zalecamy  zastosować profile, które są dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy do zamówienia darmowych próbek paneli.

Czy podłoga winylowa jest odpowiednia dla domu ze zwierzętami?

Nasze panele posiadają diamentową  warstwę ochronną, natomiast ważne jest, aby pazury pupili były przycinane.

Czym nabłyszczyć panele, bo matowe niefajnie wyglądają?

Nie wolno nabłyszczać podłóg winylowych woskiem lub innymi nabłyszczającymi preparatami. Może to doprowadzić to do zniszczenia oryginalnej powłoki i obniżyć walory estetyczne, bowiem podłoga będzie miała smugi i przetarcia tam gdzie wosk się wyciera.