Home Montaż Jak zamontować panele winylowe w kuchni?

Jak zamontować panele winylowe w kuchni?

przez bestlaminate

Montaż paneli winylowych pod ciężką zabudową kuchenną może ograniczyć pracę paneli. Dlaczego tak się dzieje i jak przygotować się do takiego montażu wybierając panele winylowe? Przeczytaj ten post, aby nie popełnić błędu montażowego.

Panele winylowe na click

Panele winylowe na click są podłogami pływającymi, które pod wpływem temperatur rozszerzają się i skurczają. Z uwagi na ich pracę nie można na nich montować ciężkiej zabudowy kuchennej, wysp czy też szaf pod zabudową, które mogą doprowadzić do blokady pracy paneli. Jeśli jednak nie możemy uniknąć montażu paneli winylowych pod ciężkimi elementami, istnieją pewne triki, które mogą pomóc zminimalizować ryzyko.

Ponadczasowa klasyka

1 SPOSÓB: Montaż mebli kuchennych

W pierwszej kolejności zamontuj panele w całym pomieszczeniu zgodnie z zaleceniami producenta uwzględniając szczeliny dylatacyjne. Następnie w miejscu gdzie będą stawiane meble kuchenne wytnij otwory dylatacyjne, tak aby nóżki od mebli stały swobodnie na podłożu, które znajduje się pod nowymi panelami.

2 SPOSÓB: Wycinanie otworów dylatacyjnych w obszarach, gdzie znajdują się nóżki mebli.

Jeśli masz taką możliwość to pierwszym krokiem do sukcesu będzie montaż mebli kuchennych. Następnie rozpocznij układanie paneli w danym pomieszczeniu zostawiając szczeliny dylatacyjne zgodnie z instrukcją montażu pomiędzy panelami, a pierwszymi nóżkami zabudowy kuchennej.

3 SPOSÓB: Montaż w całym pomieszczeniu

Ten sposób jest połączeniem pierwszej oraz drugiej metody. Początkowy montaż obejmuje całe pomieszczenie, po czym należy go przerwać przed pierwszymi nóżkami mebli, tworząc przerwę dylatacyjną. Następnym krokiem jest kontynuacja montażu paneli. Takie rozwiązanie pozwoli na uniknięcie blokady pracy paneli, ponieważ postawiona zabudowa kuchenna stoi na odrębnym kawałku podłogi, który nie wpływa na resztę paneli.

Powyższe sposoby montażowe dotyczą również wysp kuchennych, a także szaf pod zabudową.

Jak zamaskować widoczne szczeliny?

Pozostawione szczeliny dylatacyjne między meblami, a panelami powinno się zamaskować listwami ozdobnymi, które są przeznaczone do wykończenia zabudowy kuchennej. Pozwoli to na efektywne wykończenie wnętrza oraz pozbycie się widocznych szczelin z zachowaniem wytycznych producenta.

Panele winylowe klejone

Jeśli instalujesz klejone podłogi winylowe, możesz je zainstalować pod szafkami. Panele LVT będą przyklejone do podłoża i nie będą się kurczyć ani rozszerzać wraz ze zmianami temperatury. Jeśli montaż rozpoczynasz w pustej przestrzeni zdecydowanie łatwiej jest po prostu położyć całą powierzchnię paneli, a później zainstalować szafki kuchenne.

Przed przystąpieniem do montażu paneli winylowych zaleca się dokładne zapoznanie się z instrukcjami producenta oraz zasadami montażu. Pamiętajmy, że odpowiednie przygotowanie podłoża oraz właściwe zastosowanie szczelin dylatacyjnych są kluczowe dla trwałości i estetyki naszej podłogi. Istotne jest także prawidłowe dopasowanie paneli i dbałość o szczelności połączeń, co pozwoli uniknąć problemów. Warto więc inwestować czas w staranne wykonanie montażu, by cieszyć się piękną i trwałą podłogą przez wiele lat.

Myślisz o montażu paneli winylowych w kuchni? Masz więcej pytań? Napisz do nas [email protected] lub zadaj pytanie w komentarzu, a my chętnie udzielimy odpowiedzi!

Czytaj więcej:

Czytaj Także

Ta strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Polityka Prywatności